Se enkelt indlæg
Gammel 18-02-2011, 22:30   #2
buster
Jeg bor her på K10
 
busters avatar
 
Tilmeldingsdato: 12-01 2008
Lokation: Sorø
Indlæg: 4.447
Blog Indlæg: 18
Styrke: 16
buster er ved at flytte ind på K10buster er ved at flytte ind på K10
tak, peter

hmm, så har jeg lige bonus spørgsmålet(typisk mig ikk) -kan de, på den gamle ordning også "kræve" at der skal bruges funktionsevneskema til hjælp til udmåling og tildeling af hjælp?

På den gamle ordning kan du jo ikke søge om merudgiftydelsen § 100 så derfor mit spørgsmål.

På forhånd tak for hjælpen
__________________
At blive lykkelig består ikke i at eje meget, men at elske meget og håbe



http://www.onlineunderskrift.dk/unde...al-afskaffes./
buster er ikke logget ind   Besvar med citat